Neděle jako na houpačce

20. října 2014 v 16:46 | Ritchi |  Postřehy z terénu
Během soboty se domlouváme s naší hodonínskou osádkou, že tentokrát vyrazíme na ptáky k Lednici a konkrétně se zaměříme na Mlýnský rybník, který se během týdne lovil, odpustil se a na jeho bahna se slétlo spousta ptactva v hojném počtu.
Mlýnský rybník, běžně zvaný Apollo, je po Nesytu ze soustavy Lednických rybníků druhý největší a po jeho východní hrázi vede silnice mezi Lednicí a Břeclaví (Charvátská Nová Ves). Na jeho jižním břehu rybník zdobí Apollónův chrám, podle kterého má rybník svou přezdívku.


Domlouváme se tedy na nedělní ráno a z naší klasické sestavy chybí pouze Karel, který má rodinné povinnosti. Jedeme tudíž ve třech - já, Aleš a Frca.
Tentokrát (pro některé nepochopitelně) nezaspávám a z Dubňan v pohodě vyrážíme směr Lednické rybníky.
Je chladné ráno, pofukuje, ale obloha je vymetená a Oskar svítí vesele. To nám také zvedá náladu a hned po ránu to v autě hýří vtipem.
Než jsem se pořádně ve voze rozkoukal, tak jsem měl za to, že Alda nabral v Sobůlkách místo Franty hromadu klestí. Zdání však klame a Franta je pouze oblečen do svého nového 3D maskovaného mundůrku, který mu velice sluší. :)
Cesta utíká rychle a po necelé hoďce přijíždíme od Lednice na hráz mezi Prostřední a Hlohovecký rybník, kde na hrázi parkujeme, bereme fidlátka a vyrážíme podél jižní hráze Prostředního r. směr Apollo.


Po pár metrech chůze nacházíme u cesty v mladém osikovém porostu křemenáče osikové a z rákosiny se ozývají sýkořice. Jejich pinpongové volání máme v živé paměti z nedávné návštěvy Neziderského jezera, kde těchto krásných ptáčků bylo neuvěřitelné množství a proletovali v hejnkách dokonce i nad vesnicemi.

Vkládám fotečku křemenáče březového z minulého týdne, který má narozdíl od osikového na noze tmavé šupinky.S Frcou cestou vzpomínáme na naše první pozorování kormoránů malých, jenž se před pár lety objevili právě na této lokalitě. Ve stínu stromů nás obtěžují komáři, spěcháme na sluníčko a procházíme kolem velké mýtiny, kde ještě nedávno byl zajímavý divoký les hojně napadený ochmetem evropským.
Míjíme také menší rybník, kde jsme kdysi s údivem pozorovali kunu lesní, jak jej se zdviženým ocasem nad hladinou přeplouvala. Byl to tehdy opravdu nevšední zážitek.
Prostřední rybník se pomalu před výlovem odpouští a toho využívají volavky bílé s rackama a u břehu hodují na rybkách. Elegantích beluší (volavek bílých) Aleš napočítal něco kolem stovky.


Procházíme kolem hnízda čápů bílých a dostáváme se na hráz mezi Prostředním a Mlýnským rybníkem. Frca je tu asi po několika letech a nestačí se divit, jak nepěkně je hráz zbavená stromů, které ji lemovali. Také si na tuto změnu nemůžu zvyknout a tak chvíli nadáváme na dotyčné viníky...
Na statném dubu u výpusti visí nová houpačka a nebyl bych to já, kdybych jí odolal. Sedám na ni a pod nohami mi vyletuje mladá běločelka. Letošní podzim vůbec první husa běločelá s kterou mám tu čest a zrovna tak hezky blízko.
Kdyby se mě nelekla na houpačce, tak by nás možná i pustila na fotitelnou vzdálenost, ale to jen kdyby...

Aleš sčítá z hráze bahňáky na Mlýnském, já se houpám a Frca mě fotí. Zkouší totiž foto metodu zvanou panning, tedy typ focení, který se používá k zachycení rychlého pohybu a optického odlišení předmětu od pozadí.
Pro začátek se mu tento styl focení poměrně podařil a po chvíli hraní si pokračujeme po příčné hrázi za tvrdě makajícím - sčítajícím Alešem.


Sýkořice se ozývají i z těchto končin a na vrcholku rákosu nám udělal radost protahující sameček bramborníčka černohlavého.
Z hráze máme Mlýnský rybník jako na dlani a na bahnech hodují a odpočívají stovky ptáků.
Krásným melancholickým hvízdáním na sebe upozorňují kolihy velké, v jejich blízkosti pospává až dva tisíce čejek a pobíhají vodouši tmaví s jespákama obecnýma. Na rybníku nechybí racci či husy, kterých tu je do čtyř stovek. Krásný to pohled, ale pro přesnější pročesávání hejn nemáme ideální pozici slunce, proto přecházíme dál na jižní hráz Mlýnského rybníku.


Po příchodu ke staré pozorovatelně zjišťujeme, že má uřezané schody, ale vyšší pozorovací bod na hrázi není, tak i přes doporučené nedoporučení na ni šplháme. Alešek to zvládá i s jeho červavýma kolenama a Frcovi se po menších problémech také daří dostat do dvoumetrové výšky své metrákové tělo.

Na místě svačíme, střídavě hejna pročesáváme a sčítáme.
Mezi čejkami nacházíme minimálně dva kulíky bledé a v poslední době se například v Maďarsku či Polsku mezi čejkami objevila i jejich vzácná příbuzná - keptuška. Ta se nám u nás samozřejmě neobjevuje.
Hejna ptáků se začínají plašit. Nejprve za to může vysoko kroužící samice jestřába, poté minimálně dva orli mořští. Holt, i dravci zde mají v těchto dnech dostatek potravy.


Z pozorovatelny šplháme dolů, opět se u toho bavíme a pokračujeme po pláži směrem k Apollu, kde máme v plánu dát pivko a kávu.
Těsně před definitivním startem za občerstvením si Aleš v binokuláru všimnul nad hladinou rychle letícího ptáka, který ho zmátl svým vzhledem. Na ptáka upozorňuje a sledujeme jej již společně. Dělá rychlý výpad na hejno racků a zakrouží nad příčnou hrází.
Jedná se o mladou chaluhu a tohle náhlé pozorování nám rozpumpovalo krev v žilách. Pro její přesnější určení by jsme ji rádi dokumentačně nafotili, proto se rozhodujeme zkusit jít za ní. Netrvalo však dlouho a chaluha přilétla přímo nad nás, vysoko vykroužila a zmizela.
Krásné a vzácné pozorování trvalo jen pár minut a přesně ve 12:00. V tuto dobu jsem měl v térénu již řadu hezkých zážitků a chaluha tento pro mě vyjímečný čas jen potvrdila.
Ptáka později podle fotek a určovacího klíče určujeme jako chaluhu příživnou (Stercorarius parasiticus) - u nás vzácného hosta z arktických oblastí severní polokoule. Chaluhy jsou známy především svým kleptoparazitismem - tedy tím, že napadají jiné vodní ptáky a odebírají jim jejich kořist.


Po zážitku si prohlížíme fotky našeho nově pozorovaného druhu a z legrace si třepeme pravicemi. Pokud nás někdo sledoval, tak se asi musel pobavit, nebo si minimálně myslet svoje o této trojici v maskáčích.
Sluníčko se začíná chvílemi schovávat, ale i tak je teplo a my spokojeně pokračujeme směr autokemp.
Po příchodu však s lítostí zjišťujeme, že je mimo sezonu zavřeno, padají nám brady a točíme se na patách zpět k autu.
Opět volíme cestu po písčité pláži a občas pozoroujeme pohyb ptáků.

Dokladový snímek mladého sokola stěhovavého odpočívajícího na dně rybníku. Pořízeno mobilním telefonem přes stativový dalekohled (phonescoping).

Jednu takovou paniku ptáků způsobil mladý sokol stěhovavý, který se přílétl napít a něco přes půl hodiny odpočíval na bahně jen pár metrů vedle pětadvacetihlavého hejna kolih velkých. Dravce jsme si prohlíželi stativovým dalekohledem a nakonec nám zakroužil nad hlavami a rozloučil se tak podobně jako chaluha.

Při cestě k autu nám z lesa zazpíval svoji hlasitou písničku střízlík, občas prolétlo hejnko čejek a z olší se ozývali čížci. Slunečné počasí povzbudilo k aktivitě ještě také vážky a motýly.


Po čtvrté hodině odpolední se přesunujeme k čerpací pumpě do Hlohovce, kde si konečně dopřáváme pivko a kávu, debatujeme nad dnešním vydařeným pobytem v přírodě a kroužícící dospělec orla mořského nad okrajem vesnice je poslední příjemnou tečkou našeho výletu za ptáky...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | E-mail | Web | 6. srpna 2015 v 12:23 | Reagovat

Já mám ráda neděli, protože jí trávíme u nás před barákem na dětském hřišti. Je tu plno houpaček a kolotočů. Sport pro školy je ideálním řešením pro všechny děti http://www.centrum-aktivit.cz/

2 MarcoB MarcoB | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 13:03 | Reagovat

Máte spoustu zajímavých článků

3 Dorothymal Dorothymal | E-mail | 18. července 2017 v 21:15 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
Good luck!

XRumer20170718

4 ArleneNeurf ArleneNeurf | E-mail | 22. července 2017 v 18:29 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
Good luck!

XRumer20170721

5 ArleneNeurf ArleneNeurf | E-mail | 22. července 2017 v 23:47 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
Good luck ;)

XRumer20170721

6 RogerToF RogerToF | E-mail | Web | 25. července 2017 v 14:19 | Reagovat

Dissertation Writing Service - EssayErudite.com

Our https://essayerudite.com/dissertation-writing-service/ provides a full-scale writing assistance accessible online 24/7.
Apart from many other writing companies, we are rather picky when forming a professional staff of experts.
Moreover, we try to make our every customer feel safe and pleased with the service.

7 EssayErudite EssayErudite | E-mail | Web | 26. července 2017 v 13:58 | Reagovat

Essay writing Service - EssayErudite.com

We value excellent academic writing and strive to provide outstanding <a href=https://essayerudite.com>essay writing services</a> each and every time you place an order. We write essays, research papers, term papers, course works, reviews, theses and more, so our primary mission is to help you succeed academically.

Don't waste your time and order our <a href="https://essayerudite.com/" />essay writing service</a> today!

8 Dol33larKemi Dol33larKemi | E-mail | 13. srpna 2017 v 0:30 | Reagovat

<b>Добро пожаловать на наш сайт</b>
<b>V.I.P. Услуги
OpenVPN
DoubleVPN Service
Proxy/Socks Service</b>
<a href=http://0.00000007.ru/2#xzam4GbqHP>
<img>http://0.00000007.ru/3#1QB6e48pE5</img>
</a>
------------------------
Постоянно огромное количество socks и proxy серверов online
на сегодняшний день: 33557 IP в 198 странах
<b>Высочайшая анонимность - мы гарантируем, что все наши прокси сервера абсолютно анонимны</b>
(тоесть не ведут логов и не видоизменяют<b> http заголовки)</b>

Шифрация траффика до сокс сервера, собственные технологии туннелирования траффика!
Сверхнадёжная защита IP и всех абсолютно соединений без эксплуатации VPN
Возможность защищённого соединения с сокс серверами включена на всех тарифах! Утаить или поменять ваш IP можно 2 кликами мыши.

<b>Совместимо с Windows 2k/2k3/XP/Vista/Seven/Win8
Совместимо с MacOS, Linux, BSD (100% работоспособность через WINE)
Совместимо с любыми виртуальными машинами</b>

Безусловно САМЫЕ дешевые расценки на анлимитный доступ при высочайшем качестве
Наше правило - больше покупаешь - меньше платишь
Возможность выбора наиболее подходящего анонимного прокси сервера - фильтрация по маске
-IP Hostname Language Uptime Country City Region-
Неизрасходованные прокси не сгорают при истечении времени действия аккуанта.
ICQ бот на всех тарифных планах!
<b>Профессиональная техподдержка</b>
Автоматическая оплата средствами популярных платёжных систем WebMoney , PerfectMoney и BITCOIN
Полностью Анонимный VPN Сервис
Доступ по защищённому https протоколу
<b>Всё что требуется для получения доступа это зарегистрироваться и произвести оплату!</b>

<a href=http://0.00000007.ru/2#2nE6HAzw2S>Vip proxy</a>
__________
яндекс обходит блокировку вк
фонбет обход блокировки
openvpn ubuntu 16.04
скачать бесплатно прокси россии

9 Avito777Tes Avito777Tes | E-mail | 16. srpna 2017 v 0:13 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Мое почтение, дорогие друзья!</b>

Рады предоставить Всем вам услуги по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, абсолютно новые). Если Вам необходимы определенные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если требуется залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных заказчиков гибкая система бонусов и скидок!
Гарантия:

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим... <b>А также, гасим Штрафы ГИБДД за 65% ...</b>

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!

Залив Авито <b>канал Телеграмм  @t.me/avito50 </b>
________

авито нижний доска бесплатных объявлений
авито краснодарский
авито скачать бесплатно
авито москва пакет вещей
кемерово купить вещи пакетом +на авито

10 Mariamoky Mariamoky | E-mail | Web | 28. srpna 2017 v 20:53 | Reagovat

Хотели бы разнообразить вашу сексуальную жизнь? Добиться новых ощущений помогут интим-товары

Один из самых популярных методов достичь ярких ощущений – <a href="https://afroditalove.ru/category/vibromassazher-vibrator/">купить вибратор</a>. С его помощью достаточно легко добиться стимуляции чувствительных зон и точек. Только не пользуйтесь им в одиночку, доверьтесь своей второй половине. Это укрепит вашу эмоциональную и физическую связь и поможет стать более раскованными и открытыми друг с другом.</p>
Также среди секс-игрушек распространены наручники, эрекционные кольца, смазки и стимуляторы. Начните с чего-нибудь одного, не бойтесь попробовать разные варианты, и вы непременно найдете то, что понравится вам и партнеру.</p>
Стоит отметить: <a href="https://afroditalove.ru/category/prezervativy/">купить презервативы</a>, вакуумные помпы, <a href="https://afroditalove.ru/category/vaginalnye-shariki/">вагинальные шарики</a>,фаллоиммитаторы, и прочие интим-товары вы сможете в интернет-магазине «Афродита» (afroditalove.ru).</p>

11 Avito321wef Avito321wef | E-mail | 28. září 2017 v 22:35 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Приветствую вас, дорогие друзья!</b>

Рады предоставить Всем вам услуги по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, абсолютно новые). Если Вам нужны конкретные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если необходим залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных клиентов гибкая система бонусов и скидок!

<b>Гарантия: </b>

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим...

Рады сотрудничеству!

<b>Заливы на балансы Авито</b>
________

переадресация авито аккаунтов
аккаунт магазина на авито
развод на авито как вернуть деньги
аккаунт авито регистрация
купить кошелек женский на авито

12 Avito321wef Avito321wef | E-mail | 21. října 2017 v 16:50 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Мое почтение, дорогие друзья!</b>

Всегда рады предоставить Всем вам сервис по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, совершенно новые). Если Вам требуются определенные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если требуется залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных заказчиков гибкая система бонусов и скидок!

<b>Гарантия: </b>

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим...

Рады сотрудничеству!

<b>Заливы на балансы Авито</b>
________

авито постоянно блокирует аккаунт
авито деньги москва
открепить телефон от аккаунта авито
авито залив полов
не получается подать объявление на авито номер подтвержден в аккаунте

13 BethanyHiv BethanyHiv | 27. října 2017 v 5:32 | Reagovat

Oh God. I don't know what to do as I have tons of work to do next week month. Plus the university exams are nearing, it will be a disaster. I am already being nervous maybe I should <a href=https://sta.sh/081i9874ftr>url</a> to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.

14 BethanyBfn BethanyBfn | 11. listopadu 2017 v 16:20 | Reagovat

My friend and I went camping the other day. It was a horrific experience, as he wouldn't let me sleep all night. He kept talking about random stories and cried about his sleeplessness. I totally told him to <a href=https://www.couchsurfing.com/users/2006898959>link</a> and deal with it.

15 svetkaSlise svetkaSlise | E-mail | 31. července 2018 v 14:48 | Reagovat

Предлагаем лезвия fusion по выгодным ценам!

Сайт Optovka Net рад предоставить информацию для покупателей и продавцов продукции Gillette. Мы реализуем продукцию компании Gillette по лучшим ценам специально для вас! Gillette это продукция отменного качества, которой можно доверять, а также отличный способ открыть своё дело. Не упустите возможность купить кассеты для микроимпульсных станков Gillette Power, станок для бритья Gillette Mach3 Turbo, Лезвие Mach3, а также любой другой продукт линейки Джилет Мак 3 по оптимальной цене! Мак 3 Турбо это классика на рынке товаров для бритья, а классика всегда пользуется спросом! Максимально возможные скидки! Только у нас! Бритвы Gillette Fusion и их модификации Gillette Fusion Power и Джилет Фьюжен Проглайдимеют современный дизайн. Настоящей находкой разработчиков стало лезвие Fusion. Скидки на наборы как никогда актуальны! Наборы Gillette Sensitive, Gillette Venus, Gillette Sensor Excel, Gillette Slalom - это всегда актуальный подарок. В набор Gillette VENUS входят: бритва, станок Gillette venus, кассеты. Опытный клиент предпочтёт купить бритвенный станок известной зарекомендовавшей себя фирмы. Исследования показали, что большим спросом у конечных потребителей пользуется бритвенный станок Gillette sensor excel, купить который стало ещё проще через форму на нашем сайте. Всегда в наличии популярные одноразовые станки Gillette. Одноразовые бритвенные станки Gillette blue 3, Gillette blue, Gillette 2, пользуются спросом в любое время года. Молниеносное оформление сделки. Мы практикуем индивидуальный подход к каждому клиенту. Только самые надёжные компании осуществляют быструю доставку.Оформив заказ на сайте, вы получаете максимальную выгоду, оригинальную качественную продукцию, надёжные гарантии. Свяжитесь с нами через форму на сайте http://optovka.net для создания заказа и наслаждайтесь ростом вашего бизнеса!

16 Garlanddip Garlanddip | E-mail | 1. září 2018 v 21:04 | Reagovat

Hello! look at my pictures http://catcut.net/Czvw

17 Mariadip Mariadip | E-mail | 4. září 2018 v 13:09 | Reagovat

Hi,
look at my  P*orno http://catcut.net/Czvw

18 MashaRib MashaRib | E-mail | 8. září 2018 v 14:32 | Reagovat

хай всем
хочу познакомится с серьезным мужчиной мои фотки тут http://officialls.ru/photo

19 AJeseerhallMet AJeseerhallMet | E-mail | Web | 21. září 2018 v 14:36 | Reagovat

Pression arterielle  est comment dur  votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment  pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent  perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque temps  votre coeur  bat, il pompe le sang  a tous egards  vos arteres a la  flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/tadalafil-moins-cher-guitare/

20 Linaicepe Linaicepe | E-mail | Web | 7. října 2018 v 16:37 | Reagovat

Платим за лайки! - Выплаты по требованию!

Наш сервис предоставляет настоящие лайки на фото заказчиков, которые готовы платить за качество.

Именно для этого мы и набираем удалённых сотрудников, которые будут выполнять работу, то есть ставить лайки и получить за это деньги.

Чтобы стать нашим удалённым сотрудником и начать ставить лайки, зарабатывая при этом 45 рублей за 1 поставленный лайк,

Вам достаточно просто зарегистрироваться на нашем сервисе.

Ознакомьтесь с правилами и условиями на нашем блоге: > https://optimdoxod.blogspot.com/ <

Вывод заработанных средств ежедневно в течении нескольких минут.

21 Linaicepe Linaicepe | E-mail | Web | 9. října 2018 v 18:56 | Reagovat

Платим за лайки! - Оплата по требованию!

Наш сервис предоставляет настоящие лайки на фотографии заказчиков, которые готовы платить за качество.

Именно для этого мы и набираем удалённых сотрудников, которые будут выполнять работу, то есть ставить лайки и зарабатывать за это деньги.

Чтобы стать нашим удалённым сотрудником и начать ставить лайки, зарабатывая при этом 45 рублей за 1 поставленный лайк,

достаточно просто зарегистрироваться на нашем сервисе.

Ознакомьтесь с правилами и условиями на нашем блоге: > https://optimdoxod.blogspot.com/ <

Вывод заработанных средств ежедневно в течении нескольких минут.

22 ShaylaBlkfw ShaylaBlkfw | E-mail | 12. října 2018 v 3:31 | Reagovat

Absolutně nová aktualizace balíčku SEO / SMM "XRumer 16.0 + XEvil 4.0":
captcha řešení Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
a více než 8400 dalších kategorií captcha,
s nejvyšší přesností (80 až 100%) a nejvyšší rychlostí (100 img za sekundu).
Můžete připojit XEvil 4.0 k nejoblíbenějšímu softwaru SEO / SMM: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke a více než 100 dalších softwarů.

Zájem? Existuje spousta nepřehledných videí o XEvile na YouTube.
Hodně štěstí!

23 giagrebPa giagrebPa | E-mail | Web | 19. října 2018 v 1:06 | Reagovat

Да, я вас понимаю. В этом что-то есть и мысль отличная, поддерживаю.

---
Охотно принимаю. Вопрос интересен, я тоже приму участие в обсуждении. Вместе мы сможем прийти к правильному ответу. Я уверен. скачать fifa 15 от xattab, скачать fifa 15 через торрент механики или <a href=http://15fifa.ru/>официальный сайт игры fifa</a> sysdllzf dll fifa 15 скачать

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama